Festivalový deník World of Youth, Costa Smeralda, duben 2024

16.04.2024

Festivalový deník World of Youth, Costa Smeralda, duben 2024:

05.04.24: Setkání s organizátory a prohlídka Janova, hlavního města regionu Ligurie. Nástup na loď a seznámení s jejími prostory.

06.04.24: Skupina se seznámila s francouzskou kulturou a prožila příjemný den v Marseille. Večer na lodi Costa Smeralda proběhla prezentace tanečních a folkových vystoupení před kastingovou porotou.

07.04.24: Loď Costa Smeralda zakotvila v Barceloně, hlavním městě Katalánska. Účastníci byli přivítáni krásným počasím, Gaudího architekturou, úchvatnými výhledy a prohlídkou známého kostela Sagrada Familia. Večer se konalo festivalové vystoupení folkových souborů, které bylo přijato s nadšením. Diváci dlouho tleskali a křičeli „Bravo“ na podporu mladých umělců. Mnohé z nich zaujaly slovenské fujary, cimbál a hudba.

08.04.24: Den moře přinesl zajímavý program s koncertem ‚World of Youth‘. Celá hala otevřeného španělského divadla byla obsazena publikem z celého světa. Nádherná atmosféra mezi nebem a mořem inspirovala skupinu Prvosenka k výuce slovenských tanců pro celou loď diváků. Následně byl čas na relax v bazénu, vířivku, fitness centru a na tobogánech.

09.04.24: Gala koncert festivalu „World of Youth“ se konal na moderní hlavní scéně lodi Costa Smeralda a v divadle Sanremo. Festival byl prezentován v šesti jazycích. Přestože večerní program probíhal na pěti scénách, všechna místa v divadlech byla obsazena. Ředitelka festivalu Ludmila Žuravleva a manažerka umění lodi ocenili vystupující. Hlavní cenu festivalu „Costa Smeralda 2024“ získala skupina Prvosenka ze Slovenska, což zanechalo nezapomenutelné pocity, které si účastníci odnesli na celý život.

10.04.24: Den plný zážitků v Neapoli, návštěva Heraklionu a Vesuvu. Večer pokračoval show a noční párty, kde se setkala mládež z Itálie, Španělska a Slovenska.

11.04.24: Poslední den festivalu nabídl možnost úplného odpočinku: tanec latinských tanců s instruktorem, opalování, fontány a jacuzzi. Kvůli stávce v Římě nebylo možné realizovat plánované výlety, ale den byl plný relaxu a aktivit na lodi.

12.04.24: Po snídani účastníci festivalu „World of Youth“ opustili loď a odjeli domů. Týden plný inspirace, který se věnoval tanci, folkloru a hudbě. Tento týden se stal nezapomenutelným.