Porota v Brně 10.12.2022

8.12.2022

Tradice taneční soutěže Best World Dance Group berou začátek od 2019, kdy NF European Youth  Forum rozhodnul zřídit tuto soutěž:

 1. Špičkový formát Disneylandu a divadla Broadway na výletních lodi MSC.
 2. Soutěži Best World Dance Group  bere tanec jako umělecké dílo. Vážíme přede vším práce choreografů, vedoucích skupin a talent účinkujících.
 3. Cílem postupové soutěži  Best Word Dance  Group  je nadaní prostor tanečním tymům pro vytváření  a zdokonalení každého čísla až do úrovně tanečního show, kteří umí zaujat diváky, a to bez ohledu na styl nebo věkovou kategorii. Osobní projev jednotlivých účinkujících a i celého tymu  z choreografických  prvků  vytváří unikátní dílo, kterému tleskají diváci a pak na to rádi vzpomínají.
 4. Organizátoři soutěži  rádi poskytuji vítězů soutěži Best Word Dance Group granty na vystoupeni na nejprestižnějších scénách Disneylandu nebo výletních lodi. Tento umělecký zážitek už zůstává na celý život celého tymu.
 5. Profesionální porota je základem každé soutěže.

 

Uvádíme členové poroty semifinále v Brně 10. prosince 2022:

 1. Dmytro Tenytskyy – sólista Baletu Národního divadla Prahy
 2. Benjamín Peguero – tanečník, učitel tance. vystudoval FAMU, tanci se věnuje od svých 12 let, kdy začal tančit break dance a hip hop. Od roku 2009 se účastní lekcí od mezinárodních lektorů na Hip Hop Meetingu, Street Dance Kempu a na dalších workshopech v Česku i Americe. Aktivně se účastní tanečních battlů, soutěží a uměleckých projektů.
 3. Moderator soutěži a člen poroty MgA. Diana Velčická – herečka, absolventka Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (2019), oboru muzikálové herectví v ateliéru Mgr. Petra Štěpána a Mgr. Miroslava Ondry. Od 1.8.2019 členka muzikálového souboru Městského divadla Brno.
  Dovednosti:
 • latino tanec (salsa, merengue, bachata, samba, reggaeton,…všechno, co má kubánský nádech mě okamžitě zvedá ze židle)
 • klasický, moderní, jazzový, lidový (slovenský),

společenský a hip-hopový tanec, step, akrobacie

 1. Předseda poroty Miroslava Pešíková – legenda českého baletu. V Národním divadle ztvárnila řadu stěžejních rolí tradičního repertoáru, byla obsazována i do postav kontrastních a často představovala záporné charaktery. V seznamu rolí v archivu Národního divadla je pod jejím jménem sedmačtyřicet titulů.