Obraceni porotce soutěže BWDG na vedoucích

14.12.2022

Vážení vedoucí, vážení účastníci. Při této příležitosti vám chci poblahopřát k blížícímu se příchodu těch nejbáječnějších vánočních svátků.

Jsem vděčný organizátorům soutěže BWDG, kteří vytvořili kouzelnou atmosféru pro projevení vašich talentů. Tohle je ten pravý zázrak.

Na této soutěži jsem byl nadšen z celkové vysoké úrovně týmů, jedinečné práce choreografů a skvělých tanečních čísel některých účastníků.

Jako profesionál ve svém oboru, působím jako sólista v nejslavnějších divadlech světa,

k  práci poroty jsem přistupoval se vší zodpovědností a hodnotil jsem vás jako mladé kolegy, které čeká velká budoucnost.

Choreografové jsou tvůrci, kteří vytvářejí jedinečná díla, a performeři předávají divákovi význam a emoce. A v tomto ohledu se hrálo poměrně hodně čísel na soutěži BWDG, kde se harmonicky spojeni  hudba, pohyb a pocity.

Bez ohledu na nominaci je hlavním kritériem muzikálnost, dobrá technika, provedení a nálada. Nejvyšší hodnocení dostávají účastníci, které je zajímavé sledovat. K tomu je třeba mít rezervu pohybů, vyvarovat se četných opakování (repetitively). Moderní choreografie si vypůjčují pohyby z gymnastiky a jsou dobré, když se používají omezeně a celé číslo vychází z konkrétního tanečního stylu.

V tomto směru jsem měl, od roku 2006, to štěstí pracovat s tak skvělými choreografy, jako jsou:
Jiří Kylian a jeho asistenti, Wayne McGregor, Asistenti William Forsythe, Mauro Bigonzetti, Ohad Naharin Krzysztof Pastor a mnoho další

Díla těchto tanečních géniů jsou uváděna v mnoha divadlech světa a jsem hrdý, že jsem se na těchto inscenacích podílel a podílím.

Nyní v Národním divadle doporučuji vidět:

Tři moderní choreografové, inovátoři světového tance: Forsythe / Clug / McGregor,

beats per minute / William Forsythe – Fúze nejrůznějších tanečních stylů

Děti jsou tradičně zvány  na Louskáčka do Národního divadla v Praze.

Soutěž BWDG je jedinečná v tom, že  dává možnost vystupovat na prestižních evropských scénách.

A jsem rád, že mohu svou prací v porotě ukázat, které týmy mají ještě velkou rezervu na dokonalost a kdo si již nyní zaslouží potlesk diváků na pohádkových evropských scénách v Disneylandu nebo v Divadle Broadway výletních lodí .

Ještě jednou chci popřát vedoucím a účastníkům radostné a klidni Vánoce a   všechno nejlepší   do nového  roku. Určitě se ocitněte na kouzelném pódiu festivalů  Sympaty  of  Europarks v Disneylandu nebo na výletním festivalu World of Youth.

Děkujeme za účast, těšíme se na vás i příště.
S pozdravem,
Dmytro Tenytskyy, Sólista Baletu ND Prahy.