Krásné vystoupeni 8.01.2022

11.01.2022

Děkujeme všem účinkujícím za krásné vystoupeni a nádhernou náladu na soutěži BWDG 8.01.2022.

Na základě dlouhé spolupráce NF International Youth Forum s Disneylandem a společnosti výletních lodi MSC, Soutěže BWDG mají unikátní a exkluzivní formát jak v ČR, tak i na mezinárodní úrovni.
Nejdůležitější cil soutěži objevování a podpora mladých tanečních talentů, poskytování příležitosti vystoupeni na nejprestižnějších světových pódiích jako Disneyland, KCP–Praha, nebo Divadlo Broadway. V Finále Best World Dance Group 2022 účinkovaly nejlepší tanečníky z různých regionu ČR.
V 15 Disciplínách a 8 věkových kategorii.
Co dává možnost uvidět na jednom podiu tanečníci ve všech tanečních nominacích.

 

VÝSLEDKY 08.01.2022

 

Hvězdná porota soutěže v sestavě:

1. Sergej Skalikov – baletní mistr Jihočeského divadla, má za sebou 20 letu zkušenost spoluprací z mnoha Světoznámými choreografy.

2. Jana Večerkova – vedoucí skupiny A.D.A., má za sebou 30 letní zkušenost v taneční branži, stáži na Kypru, a klasické vzdělání taneční konservatoři.

3. Kateřina (Káka) Kvasnica vítězka Evropských a celosvětových Street battlu. Káka je jedna z nejznámějších českých tanečnic a aktivně působí na taneční scéně jako freestylerka, lektorka, choreografka.

4. Leona Qaša Kvasnicová – tanečnice, choreografka známých musicalu ČR a lektorka tance, porotce televizní soutěži Star Dance.

Soutěž Best World Dance Group má 8 věkových kategorii, a v ni muže účinkovat od děti od 5 let až po dospěli, zařízeny v každou svou Věkovou kategorie.

Rozděleni na hobby a profi dovoluji účinkovat jak profesionálním souborům tanečních konservatoři nebo souborům kteří profesionálně cvičí 3-5 krát týdne a mají zkušenost v soutěžích, tak i amatérským skupinám, kteří mají tréninky pouze 1-2x krát týdne a chtějí začít závodit.

Všichni účinkující obdržely medaile a diplomy.
3 nejlepší, s největším počtem bodů v každé věkové kategorii, vybojovaly poháry.

BWDG – Nejobjektivnější soutěž, známky od každého porotce soutěžící vidí ihned online nebo na monitoru.
Gratulujeme pohárovým vítězem soutěži , bylo vidět , že ne jenom soutěžily a rozjely sváteční novoroční atmosféru soutěži , ukázaly to nejlepší v své Nominace.
Děkujeme vedoucí za správně vedeni skupin a za účinkovaní v soutěži Best World Dance Group .
Ještě jednou děkujeme účinkující za nádherné vystoupeni a skvělou náladu.
Těšíme na vítězi v Disneylandu na Sympathie of Europarks a i na vylétní lodi na festivalu World of Youth.

 

 

Bohužel, ten-to krát, z rodinných důvodu chybila legenda ND a Českeho Baletu, Primabalerina, která je jedna z nejznámějších osobnosti taneční encyklopedii a předseda poroty Miroslava Pešiková.
Dovolte předat vzkaz paní Miroslavy Pešikove
Drazí tanečníky. Děkuji za účinkovaní v soutěži Best World Dance Group.
V dnešní dobu to je neuvěřitelná možnost objevovat nejlepší taneční talenty naši zemi, ukázat vrchol v různých tanečních stylech, a vyměnit názory specialistu. Jsem přesvědčena že úroveň taneční branži ČR furt zvedá nahoru a to díky lektorům a choreografům, kteří věnuji svoji práce dětem.
Ted tanec je v rozvoji: vznikají nové styly a odvětvi, v každém stylu je možné najit prvky toho druhého. Ale vždy je vidět, když je to tvorba srdcem a v dobrém řízení.
Můj osobní favorit je, pochopitelně, balet. Jsem přesvědčena, že baletní zaklad je neuvěřitelný fundament pro jakýkoliv taneční styl. Tleskám choreografům, kteří jsou neuvěřitelně šikovní a vedou své žaky až k profesionální cestě. Dovolte vyjmenovat Kolegy kteří teď a zde tvoři buducnost klasického tance, a to i na mezinárodní úrovni: Vadim Tsepelev, Lukaš Cenek, Alena Koldova, Iva Kuptiková, Ivanka Rada Illyenko, Olga Kýndlova .
Vychová tancem zvedá celkovou kulturu, obohacuje mládež realizace v tanečním uměni a zvětšuji fyzický a intelektuální potenciál.
Přeji Vám všem hodně zdraví a tvůrčích úspěchů v novém roce 2022.