Finále soutěže Best World Dance Group 2024 – již 5 ročník BWDG!

24.06.2024

V ročníku finále soutěže Best World Dance Group, které se poprvé konalo ve sportovní hale v Příbrami, vystoupili účinkující s výbornými výkony. Spravedlivé hodnocení od čestné poroty, podpora diváků a nádherná atmosféra patřily k tradicím této soutěže.

Složení poroty:

  1. Ivan Popov, první bývalý sólista Baletu a mistr NdB.
  2. Andrea Popov Smejkalová, první sólistka Baletu NdB.
  3. Kateřina Radinová, lidová umělkyně z Ukrajiny a nyní pedagožka taneční konzervatoře.

Porota byla nadšena z mnoha čísel účinkujících a dala skoro ve všech kategoriích 10 bodů. Je pravda, že každé číslo, které u čestné poroty získalo 10 bodů, bylo výjimečně provedeno na vysoké profesionální úrovni; je to to, co se nazývá umění a hlavně kvůli čemu celou soutěž pořádáme.

Celkem bylo v soutěži prezentováno 7 věkových kategorií a 9 nominací.

V kategorii 6-9 let, děti: Neuvěřitelných 10 bodů a cenu Vítěz kategorie získala nominace Contemporary v provedení ZUŠ Kralupy nad Vltavou a choreografie Barbory Purnochové „Hvězdná obloha“. Ve folklorní nominaci „Příběh lišek a kuřátek“ získali 9,67 bodu a v kategorii Show Dance „Hey Mickey“ od choreografa Strelchenky Rímmý 9 bodů.

V kategorii 10-12 let, junioři: Největší počet bodů 10 získaly nominace Charakterní tanec, a to rovněž ve dvou choreografiích: Od skupiny Lentilky, choreografie „Ukaž emoce“ od Alžběty Novákové a „Wake Me Up“ od Nikoly Menzlové. V nominaci Contemporary největší počet bodů 10 získala Klára Pešková s číslem „Can’t Wait to See You Shine“ od choreografky Lenky Zahálkové.

V kategorii 13-15 let, teens: Největší počet bodů 10 získaly: Vítěz kategorie – Nominace Contemporary skupina Hb dance s choreografií „Right Now“ od Lenky Zahálkové. Vítěz nominace Charakterní tanec Duo Sára Lowrie a Kateřina Hurtová s choreografií „Houslový duet“ od Lenky Hecklové. Vítěz nominace Street Dance, Duo Lucie Dlouhá a Natálie, choreografka Kateřina Netřebská Kůhnelová.

V kategorii 16-19 let, elite: 10 bodů a vítěz kategorie byla nominace Charakterní tanec skupina Lentilky s choreografií „Narozeninová“ od choreografů Petry Truhlářové a Nikoly Menzlové. A za tuto choreografii porota chtěla dát cenu Nejlepší Choreografie sezony Jaro 2024. Nominace Irish Step skupina Lentilky s choreografií „Joy“, choreografka Nikola Menzlová.

V kategorii 20-25 let, adult: 10 bodů vybojovala nominace Contemporary Veronika Džiková s choreografií „Alligator Teeth“, choreografka Simona Křenková.

V kategorii Mix Age: Porota byla nadšena z velmi zajímavé choreografie nominace Show Dance TS Vlna s choreografií „Ivana-Kupala“ od choreografky Oleny Sychyk, ale bohužel nebyla provedena na odpovídající úrovni a obdržela pouze 8.67 bodů. Vítěz kategorie Mix Age se stal nominací Show Dance s choreografií „Rapsodie v modrém“ od choreografek Simony a Sylvy Křenkových, a porota tleskala ve stoje. Vítězných 10 bodů dostaly nominace Contemporary s choreografií „Stand Up“ od Simony Křenkové a Balet s choreografií „Slzy slunce“ od Simony a Sylvy Křenkových.

Stalo se nemožné: debutanti soutěžní skupiny Freedom s nominací Výrazový tanec s choreografií „Manifest“ od choreografky Oleny Sychyk dojaly porotu a publikum: slzy, husí kůže, dlouhý aplaus a výkřiky „Bravo“ rozhodly o Velké ceně „Nejlepší choreografie Best World Dance Group“ sezona Jaro 2024. Grand Prix vybojovala skupina ZUŠ Žerotín pod vedením choreografů Simony a Sylvie Křenkových.

Na slavnostním ceremoniálu nechyběl sváteční festivalový dort, kterým organizátoři pozvali oslavit 5. výročí soutěže Best World Dance Group 2024. Organizátoři soutěže Best World Dance Group gratulují vítězům, všem účinkujícím, choreografům, rodičům, kteří mají tak talentované děti. Vítězům roku 2023 přejeme šťastný výkon na festivalu „Sympatie Eur parků 2024“ v Disneylandu. Skupiny Lentilky Czech Republic a Ayas Armenia se těší na další úspěchy.

Výsledky soutěže jsou dostupné na WhatsApp.