Milí tanečníci a vedoucí.

Nyní bohužel není možné předvídat vývoj situace s KOVIDem.
Uděláme však vše, co je v našich silách, abychom soutěže proběhly.
Předpokládáme, že počet účastníků může být omezen nařízením státu. Proto Vás žádáme odesílat přihlášky co nejdříve, abysme mohli události naplánovat co nejlépe a pohodlněji. Mužná budeme muset akci rozdělit na 2 dny kvůli kapacitam nařízení.

Pro dnes (20. ledna), pokračujeme v přijímání přihlášek do kvalifikačních kol:

 • 7.03.2021-Ostrava,
 • 27.03.2021-Teplice.

Není nutné okamžitě uvádět přesný počet účastníků v vašem týmu, stačí vyplnit krátký formulář na webu.
Děkují za pochopení a těšíme se na vás!

Připojte se ke skupině
na Facebooku

Taneční soutěž

Best World Dance Group

Soutěže BWDG se mohou účastnit všechny amatérské a profesionální dětské, mládežnické a dospělé taneční a mažoretkové soubory, aerobik a fitness družstva při DDM, ZUŠ, SVČ a ostatních školských zařízení. Taneční soutěž je určena také formacím, které startují na postupových soutěžích v PROFI kategoriích (CDO, TSR, CDT, WADF apod.).

Do českých postupových kol jsou zařazeny skupiny dle sídla školy k danému kraji. Kolektivy mají možnost zúčastnit se soutěže v jiném regionu, pokud nestihly termín ve svém kraji.

Do mezinárodních postupových kol jsou zařazeny kolektivy bez omezení, na základě dosavadních výsledků české semifinále a finále.

Do mezinárodní soutěže série Best World Dance Group Trophy a Festival Gala, se mohou přihlásit všechny soubory bez omezení.

Všechny disciplíny jsou otevřené v každé soutěži, není-li propozicemi stanoveno jinak.

Soutěžící zaplacením startovného souhlasí s podmínkami uvedenými v propozicích.

Taneční soutěž Best World Dance Group:

27.09.2020 – Praha

Celou galerie najdete na našem Facebooku.

Nezapomeňte komentovat a lajkovat!

Proč se zúčastnit
BEST WORLD DANCE GROUP:

BWDG je jednou z nejvýznamnějších soutěží, která dodržuje zásady fair play

3 taneční výkonnostní úrovně

8 věkových kategorií

18 soutěžních disciplín

Mezinárodní působení Best World Dance Group v 15 zemích Evropy, Severní Ameriky a Asie

Vlastní grantový systém odměňování, který dává příležitost růst jako osobnost a tanečník

Bonusový systém pro trenéry, choreografy a vedoucí kolektivu

Jediná soutěž s možností postupu do mezinárodního kola

Jediná soutěž s možností vyhrát taneční TOUR do Disneylandu

Taneční workshopy, kempy a zahraniční hosté

Nezávislá profesionální porota složená z významných osobnosti tanečního světa

Fotografie a videa ZDARMA – žádný mediální poplatek

Profesionální technické zabezpečení

Vstřícná a přátelská atmosféra

Výkonnostní kategorie:

 • Začátečníci:
 • Začínající tanečníci, kteří zkouší první soutěže (taneční skupiny, kluby, školy, DDM, aj).
 • Hobby:
 • Taneční skupiny, kluby, školy, DDM, aj., jejichž členové nebo formace (choreografie) se nezúčastnili žádných postupových soutěží. Nebo tanečníci, kteří zkouší například regionální kola, neumisťují se na medailových příčkách a nepostupují.
 • Profi:
 • Taneční skupiny, kluby, školy, DDM, aj., jejichž členové nebo formace se zúčastnili postupových soutěží. Pokročilí, kteří jezdí jak na postupové, tak pohárové soutěže

Věkové kategorie:

 • MINI / BABY 3-5 let
 • Je možno zařadit soutěžící, starší maximálně o 1 rok.
  Podmínkou je, že tito tanečníci mohou tvořit max. 50% tanečníků formace. Spodní věková hranice je omezena.
 • DĚTI / KIDS 6-10 let
 • Je možné zařadit soutěžící, mladší i starší maximálně o 2 roky.
  Podmínkou je, že tito tanečníci mohou tvořit max. 50% tanečníků formace.
 • JUNIOŘI / JUNIOR 11-13 let
 • Je možné zařadit soutěžící, mladší i starší maximálně o 2 roky. Podmínkou je, že tito tanečníci mohou tvořit max. 20% tanečníků formace.
 • TEENAGERY / TEEN 13-15 let
 • Je možné zařadit soutěžící, mladší i starší maximálně o 2 roky. Podmínkou je, že tito tanečníci mohou tvořit max. 20% tanečníků formace.
 • ELITE 16-19 let
 • Horní hranice není omezena. Je možné zařadit i tanečníky o 2 roky mladší. Tito tanečníci mohou tvořit max. 50% tanečníků formace.
 • ADULT 20-25 let
 • Spodní hranice není omezena
 • SENIOR 25 let +
 • Horní hranice není omezena
 • MIXED GROUP
 • Podmínkou je nutná účast tanečníků z minimálně dvou různých věkových kategorií ze stejného kolektivu (baby, děti, junioři, teen, elite).
 • SENIOR 25 let +
 • Horní hranice není omezena

Délka Choreografie:

 • Sólo
 • POČET TANEČNÍKŮ:
  1
  DÉLKA CHOREOGRAFIE:
  max. 2:45
 • Duo/Trio
 • POČET TANEČNÍKŮ:
  2 / 3
  DÉLKA CHOREOGRAFIE:
  max. 3:00
 • Malé formace
 • POČET TANEČNÍKŮ:
  4-10
  DÉLKA CHOREOGRAFIE:
  max. 4:00
 • Formace
 • POČET TANEČNÍKŮ:
  11-25
  DÉLKA CHOREOGRAFIE:
  max. 5:00
 • Production
 • POČET TANEČNÍKŮ:
  25
  DÉLKA CHOREOGRAFIE:
  max. 8:00

Taneční disciplíny:

BALET

Choreografie využívající ke svému ztvárnění klasický balet a techniky. Mělo by se jednat o souznějící a jednotné dílo z autentického příběhu, tradiční choreografie, a kostýmů.

CONTEMPORARY / SOUČASNÝ TANEC

Choreografie, která kombinuje prvky několika žánrů tance včetně Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance či klasického baletu. Klade velký důraz na porozumění hudbě, rytmu, prostoru kolem tanečníka a na technické provedení, může zahrnovat témata a příběhy. Může dokonce zahrnovat cvičení jógy, pilates a bojových umění, stejně jako taneční techniky představené průkopníky moderny (Martha Graham, José Arcadio Limón, Lester Horton, Isadora Duncan). Využívá dynamiku, prostorové změny pohybu, výdrže, prudké skoky, švihy a uvolněné pády.

SCÉNICKÝ / VÝRAZOVÝ TANEC

Výrazový tanec /Scénický tanec je ten, který zahrnuje mimiku vyjadřující příběh (choreografii), nebo reflektuje hudbu (variace). Může tím pádem jít o téměř jakýkoliv styl tance na scéně, vzhledem k velké svobodě projevu v dnešní době.

Výrazový tanec vychází z gest a prožitku na jevišti. Důležitá složka tance je právě příběh.

JAZZ DANCE

Jazzový tanec může být tančen na populární hudbu, blues, rock nebo dokonce disko. Jazzový tanec je založen na polycentrickém pohybu a izolacích (tanečník může provádět nezávislý pohyb různých částí těla, např. pohyby hlavy, ramen, hrudníku, pánve, nohou a potom je různě spojit a kombinovat). Základem jazzového tance je charakteristické střídání momentu napětí a spontánního uvolnění celého těla. Dalšími pohybovými prvky jsou například skoky, piruety, pas de bourrée, chassé a další taneční kroky, jež mají své základy v baletu. Jazzový tanec je radostný, energický a živý typ tance. Hlavním účelem choreografie je bavit diváky.

DISCO

Disco dance je velmi rychlý a náročný tanec. Základem tance je rytmus hudby, podle které se řídí tanečník. Důraz je dáván na švih. Další náplní tance jsou i salta,výkopy,těžké otočka a další triky. Roli hraje nápadný kostým a prezentace.

DISCO SHOW

Choreografie nemusí být doprovázená skladbou pouze z disco hudby a nejde v ní jen o choreografii. Hodnotí se i výraz, kostýmy a make up,které vypovídají tématu dané skladby. Triky nejsou povinné.

STREET DANCE

Choreografie využívající taneční techniky a styly, jako:hip hop new style, hip hop old style,hype, funky, lockin’, poppin’, house, breakdance. Hudba nesmí obsahovat obscénní a vulgární texty.

LIDOVE, FOLKLORNÍ

Lidový tanec je umělecký, realistický odraz ze života lidu. Lidé skrze něj zábavnou formou vyjadřovali a vyjadřují zcela nenásilně a přirozeně své životní situace, národní povahu a tradice. Dochází zde zároveň k vyváženému spojení umělecké složky hudební, pohybové i výtvarné (kroje). Je možné použít pouze reprodukovanou hudbu. Živý hudební doprovod po dohodě, za speciálních podmínek.

STYLIZOVANÉ / CHARAKTERNÍ TANCE

Choreografie, která upravuje lidové /národní tance. Není kladen důraz na zachování autentičnosti původních forem a národních krojů.

IRISH STEP

Choreografie představující soutěžní irský tanec a show tance. Pro tanec je typické kontrolované, nikoli však strnulé, držení trupu, napnuté, u těla držené paže a rychlé a precizní pohyby nohou. Tančí se v měkkých botách (“soft shoes”) nebo tvrdých (stepových) botách (“hard shoes”).

STANDARD DANCE FORMATION
TANCE STANDARDNÍ

Standardní formace je směsí pěti mezinárodních standardních tanců: waltzu, tanga, valčíku, slowfoxu (neboli slowfoxtrotu) a quickstepu. Od všech párů se očekává, že budou dodržovat rytmus hudby a jejich pohyby budou co nejvíce v souladu. Synchroničnost je hlavním kritériem při bodováni.

LATIN DANCE FORMATION
TANCE LATINSKOAMERICKÉ

Latinskoamerická taneční formace je tvořena skupinou pěti mezinárodních latinskoamerických tanců: sambou, cha-chou, rumbou, paso doble a jivem.
Od všech párů se očekává, že budou dodržovat rytmus hudby a jejich pohyby budou co nejvíce v souladu. Synchroničnost je hlavním kritériem při bodováni.

CARIBBEAN MIX

Každý tanec má svůj jedinečný charakter a krásu pohybu, představuje tance tak, jak se tančí v Latinské Americe. Tanec má jasný rytmus, dynamický pohyb boků, který se snoubí s ladností trupu a rukou. Choreografie a formace za doprovodu latinskoamerické hudby představující směs několika tanců:Mambo American, Street Mambo, Salsa, Merengue, Bachata, Guapacha, Street Latino Dancing, Rueda, Reggaeton, Zouk, Kizomba / Latino Show

SHOW DANCE

Hlavním posláním showdance je zprostředkovat divákovi opravdovou podívanou, vyprávět mu příběh. V choreografii se může použít jakýkoliv taneční styl, rekvizity a kulisy.

AEROBIC DANCE /FUNK

Dance aerobic je zábavnou formou klasického aerobiku. Vychází ze základních kroků aerobiku. Je obohacen o taneční prvky, ty do sestav vnášejí složitější choreografii. Pohybové skladby a choreografie využívající ke svému ztvárnění různé formy aerobiku. Mohou být zpracována různá témata, použity i jiné taneční styly, ale charakter aerobiku musí převládat. Rekvizity a pomůcky jsou povoleny.

CHEER DANCE / POM – PON

Choreografie, kdy se využívá pom-pon. Všechny druhy akrobatických a gymnastických prvků jsou povoleny. Není povoleno salto vpřed a vzad z místa. Skladba může obsahovat: převal na zemi, převal přes záda, přemet stranou (hvězda), most s dopomocí, stoj na rukou s oporou, rozštěp čelní, boční, placka, přemety vpřed a vzad, fliky, araby a šprajcka. Akrobatické prvky nesmí přesahovat více jak 35% času choreografie. Při pádu musí být pom – pom ihned zvednut. Velikost skupiny není důvodem pro nízké nebo vysoké hodnocení.

MAŽORETKY / BATON TWIRLING

Tanečnice, jejichž choreografie je založená především na barvité práci s náčiním baton (hůlkou). V choreografické kompozici s náčiním baton musí být zařazena sekvence taktů s klasickým mažoretkovým krokem.

Kalendář:

Sezóna 2021

 • 7.03.2021
  Ostrava
 • Zemské Postupové Kolo
 • 27.03.2021
  Teplice
 • Finále 2020 roku
  +
  Zemské Postupové Kolo
 • 17.-18. 04.2021
  Brno
 • Zemské Postupové Kolo
 • 3.05.2021
  Praha
 • Celostátní a Mezinárodní Pohárová Soutěž
 • 5.-8. 05.2021
  PAŘÍŽ
 • Vystoupení a Tour
  v Disneylandu
 • 15.05.2021
  České Budějovice
 • Semifinále 2021
 • 16.05.2021
  České Budějovice
 • Celostátní a Mezinárodní
  Pohárová Soutěž
 • 7.-11.06.2021
  PAŘÍŽ
 • Vystoupení a Tour
  v Disneylandu
 • 3.-5. 06.2021
  Praha
 • Best World Dance Group
  International Championship 2021

Porota:

Porota má vždy lichý počet členů, nejméně tři a nejvíce sedům.

Unikátní hvězdné obsazení porotců, taneční hvězdy a přední choreografové a pedagogové.

Pořadatelé si vyhrazují právo provést změny v souladu s aktuální situací.

Pravidla hodnocení pro všechny disciplíny jsou jednotná:

 • Maximální počet bodů: 10 bodů
 • Hodnocení je veřejné

Hodnotit se bude podle 2 obecných kritérií:

 • Technika/ jednotnost provedení pohybů, obtížnost prvků, posouzení úrovně výkonu účastníky v kategorii 50%
 • Choreografie, originalita, celkový dojem 50%

Každý člen poroty může udělit od 1 do 10 bodů, a konečné pořadí bude dáno průměrem známek všech členů poroty za každou choreografii. Proti rozhodnutí poroty se není možné odvolat, a pokud to porota uzná za nezbytné, některé z cen nemusí být vůbec uděleny, a to i včetně možného zrušení některé z kategorií. O případném zrušení kategorie budou účastníci informováni před zahájením soutěže.

Startovné:

Pro zobrazení musíte Registrovat. Pokud už účet máte, stačí se přihlásit

 • Startovné formace / production:
  150,-Kč
 • na každého soutěžícího
  maximálně 1 choreografie
  *dle propozic jednotlivého kola
 • Startovné formace / production:
  250,-Kč
 • na každého soutěžícího maximálně 2 choreografie *dle propozic jednotlivého kola
 • Startovné malé formace:
  200,-Kč
 • na každého soutěžícího
  maximálně 1 choreografie *dle propozic jednotlivého kola
 • Startovné malé formace:
  300,-Kč
 • na každého soutěžícího
  maximálně 2 choreografie *dle propozic jednotlivého kola
 • Sólo/duo/trio:
  350,-Kč
 • na každého soutěžícího
  1 start
  *dle propozic jednotlivého kola

Ocenění:

 • Vítězové v každé kategorií obdrží poháry, diplomy, dárky od sponzorů.
 • Ostatní účinkující získají skupinový diplom.
 • V rámci každé finální soutěže vybrané soubory jsou ocenění grantem a účasti na letním tanečním kempu v Italii, v létě 2021-2022 a účastí ve festivalech Fóra Mládeže v Číně, Indonésii nebo Gruzii.

Všichni soubory získávají body v rámci

BEST EUROPEAN DANCE GROUP

a

BEST WORLD DANCE GROUP:

 • BEST EUROPEAN DANCE GROUP
 • S hlavní výhrou 2 dny v Disneylandu, v Paříži zdarma s možností vystoupení přímo v parku!
 • BEST WORLD DANCE GROUP
  FINÁLE
 • O titul budou bojovat nejlepší skupiny z celého světa!

  • Hlavní cena plavba a ubytováni, workshopy a vystoupení na luxusní výletní lodi ve středomoří!

  A vyhlášení titulu pro nejlepšího choreografa

  • Uděluje Mgr. Miroslava Pěšikova pro pět nejlepších choreografů v kategorii Group Exhibition

Registrace

  Jméno skupiny:

  Výkonnostní kategorie:

  Počet tanečníků:

  Disciplíny:

  Věkové kategorie:

  Termín:

  Země:

  Město:

  Telefon:

  E-mail:

  Kdo vyplnil formulář:

  Váš web / Facebook / Instagram:

  Zadejte promo kód(není povinne):

  Kontakt:

  European Youth Forum, nadační fond.

  Sídlo: Tatarkova 733/2, Haje, 14900, Praha 4.

  IČ: 08333661